WPB Soccer

Home of Soccer in Palm Beach County

Web Design by MOLO WPB. All rights Reserved 2012

WPB Soccer | Promote Your Page Too

Week 1

Sunday  May 6th






9am

O'Shea's Pikeys FC

2

vs

Run like the winded

3


9am

L'Equipe DeReve

5

vs

Tarmac

3


9am

FC United Nations

5

vs

Lions FC

6


9am

La Fed

1

vs

Some kind of  ginga

6


10am

Motley Crew FC

2

vs

Hawks FC

2


10am

Selecao

6

vs

Recocha FC

2


10am

Real Boca

2

vs

Internationale

3


10am

Atletic Club

0

vs

Continental FC

4


11am

Boca City

0

vs

Ztnuc FC

3


11am

The Lads

3

vs

Outkasts

1


11am

Orange FC

4

vs

Berman and Berman

6


11am

Tropics

1

vs

PB United

2


12pm

O'Shea's Spartans

6

vs

Euro FC

8
















Week 2

Sunday May  13th






9am

O'Shea's Pikeys FC

6

vs

Continental FC

6


9am

Hawks

4

vs

The Lads

2


9am

Orange FC

3

vs

Lions FC

0


9am

Some kind of ginga

2

vs

PB United

0


10am

L'Equipe De Reve

0

vs

Motley Crew FC

9


10am

O'Shea's Spartans

5

vs

Recocha FC

3


10am

Ztnuc FC

4

vs

Real Boca

4


10am

Atletic Club

5

vs

La Fed

0


11am

Berman and Berman

P

vs

Boca City FC

P


11am

Outkasts

P

vs

Tarmac

P


11am

Internationale

0

vs

FC United Nations

3


11am

Run like the winded

P

vs

Tropics

P


12pm

Euro FC

P

vs

Selecao

P
















Week 3

Sunday May 20th






9am

O'Shea's Pikeys FC

P

vs

La Fed

P


9am

Hawks

P

vs

Selecao

P


9am

Boca City

P

vs

Lions FC

P


9am

Continental

P

vs

Some kind of ginga

P


10am

Motley Crew

P

vs

Outkasts

P


10am

O'Shea's Spartans

P

vs

The Lads

P


10am

FC United Nations

P

vs

Ztnuc FC

P


10am

Tropics

P

vs

Athletic Club

P


11am

Recocha FC

P

vs

Tarmac

P


11am

Real Boca

P

vs

Berman and Berman

P


11am

Orange FC

P

vs

International

P


11am

PB United

P

vs

Run like the winded

P


12pm

Euro  FC

P

vs

L'Equipe DeReve

P























Week 4

Sunday May 27th






9am

O'Shea's Pikeys FC

7

vs

Tropics

8


9am

Hawks

P

vs

Recocha FC

P


9am

Ztnuc

11

vs

Lions FC

2


9am

Some kind of ginga

6

vs

Atletic Club

1


10am

Berman and berman

5

vs

Internationale

7


10am

Real Boca

3

vs

Boca City FC

0


10am

Run like the winded

1

vs

Continental FC

7


11am

Selecao

4

vs

O'Shea's Spartans

1


11am

Euro FC

P

vs

The Lads

P


11am

Orange  FC

1

vs

FC United Nations

11


11am

La Fed

0

vs

PB United

1


12pm

Outkasts

P

vs

L"Equipe DeReve

P


12pm

Euro FC

P

vs

Selecao

P


12pm

Tarmac

P

vs

Motley Crew FC

P









Week 5

Sunday June 3rd






9am

Recocha FC

5

vs

Outkasts

4


9am

Hawks

4

vs

Tarmac

3


9am

Boca City

1

vs

FC United Nations

5


9am

Berman and Berman

7

vs

Ztnuc FC

2


10am

Outkasts

5

vs

Tarmac

0


10am

Some kind of ginga

7

vs

Run like the winded

1


10am

Berman and Berman

3

vs

Boca City FC

2


10am

La Fed

1

vs

Tropics

3


11am

Lions FC

4

vs

Internationale

5


11am

Real Boca

2

vs

Orange FC

2


11am

Run like the winded

4

vs

Tropics

3


11am

PB United

2

vs

Continental FC

4


12pm

Euro

4

vs

Motley Crew FC

0


12pm

O'Shea's Spartans

6

vs

L'Equipe DeReve

3



12pm

O'Shea's Pikeys FC

3

vs

Atletic Club

3



12pm

The Lads

4

vs

Selecao

1












Week 3

Saturday June 9th



Week 3 Make Up Week



9am

O'Shea's Pikeys FC

4

vs

La Fed

3



9am

Hawks

1

vs

Selecao

4



9am

Boca City

3

vs

Lions FC

0



9am

Continental

3

vs

Some kind of ginga

1



10am

PB United

3

vs

Run like the winded

0



10am

O'Shea's Spartans

8

vs

The Lads

5



10am

FC United Nations

2

vs

Ztnuc FC

2



10am

Tropics

4

vs

Athletic Club

4



11am

Recocha FC

0

vs

Tarmac

3



11am

Real Boca

3

vs

Berman and Berman

2



11am

Orange FC

0

vs

International

5



















Week 6

Sunday June 10th






9am

O'Shea's Pikeys FC

4

vs

Some kind of ginga

6


9am

FC United Nations

2

vs

Real Boca

7


9am

Lions FC

2

vs

Berman and Berman

5


9am

Atletic Club

4

vs

PB United

2


10am

Recocha FC

4

vs

The Lads

2


10am

Boca City

1

vs

Orange FC

4


10am

Ztnuc FC

3

vs

Internationale

3


10am

Run like the winded

8

vs

La Fed

3


11am

Hawks

1

vs

Outkasts

1


11am

O'Shea's Spartans

4

vs

Motley Crew FC

7


11am

L'Equipe DeReve

0

vs

Selecao

4


11am

Euro FC

3

vs

Tarmac

3


12pm

Continental FC

5

vs

Tropics

4


12pm

Outkasts

3

vs

L"Equipe DeReve

2


12pm

Euro FC

2

vs

Selecao

6




12pm

Tarmac

2

vs

Motley Crew FC

4













12pm







Week 7

Sunday June 17th






9am

O'Shea's Pikeys FC

4

vs

PB United

3


9am

Tarmac

1

vs

The Lads

3


9am

Lions FC

5

vs

Real Boca

10


9am

Continental FC

9

vs

La Fed

1


10am

Motley Crew FC

2

vs

Selecao

2


10am

Outkasts

12

vs

O'Shea's Spartans

3


10am

Orange FC

2

vs

Ztnuc FC

4


10am

Tropics

2

vs

Some kind of ginga

5


11am

Internationale

3

vs

Boca City FC

0


11am

L'Equipe DeReve

3

vs

Recocha FC

5


11am

FC United Nations

3

vs

Berman and Berman

5


11am

Hawks

6

vs

Euro FC

3


12pm

Atletic Club

4

vs

Run like the winded

5


12pm

Hawks

4

vs

Recocha FC

3


12pm

Euro  FC

4

vs

L'Equipe DeReve

2


12pm

Outkasts

4

vs

Motley Crew

7




Week 8

Sunday  June 24th






9am

O'Shea's Pikeys FC

5

vs

Run Like The Winded

2


9am

Hawks

3

vs

O'Shea's Celtic

0


9am

Lions FC

0

vs

FC United Nations

3


9am

La Fed

0

vs

Some kind of  ginga

4


10am

Recocha FC

8

vs

Motley Crew FC

6


10am

Selecao

2

vs

Tarmac

2


10am

Orange FC

6

vs

Berman and Berman

3


10am

Atletic Club

1

vs

Continental FC

2


11am

Ztnuc

3

vs

Boca City FC

0


11am

L'Equipe DeReve

0

vs

The Lads

3


11am

Euro Fc

3

vs

Outkasts

3


11am

Tropics

2

vs

PB United

1


12pm

Real Boca

2

vs

Internationale

3


12pm

Euro FC

0

vs

The Lads

4









Week 9

Sunday July 1st



Playoffs











Division C Playoffs






9am

O'Shea's Pikeys


vs

Continental FC


SFC1

9am

Run Like The Winded


vs

Some Kind of Ginga


SFC2

10am

Winner SFC1


vs

Winner SFC2


Final C









Division B Playoffs






9am

Ztnuc FC


vs

Berman and Berman


SFB1

9am

International


vs

Real Boca


SFB2

10am

Winner SFB1


vs

Winner SFB2


Final B









Division A Playoffs






10am

Selecao


vs

Recocha


SFA1

10am

Hawks


vs

The Lads


SFA2

11am

Winner SFA1


vs

Winner SFA2


Final A







































































































































































































































































































































































































































































































































































































































F - Field Number

R - Referee


D - Darin Pirkey

B - Brian Fenner

AM - Alan Murphy

A - Alan McCann

E - Eric Sosa

S - Steve Sosa



K1 K2 - Keiser University


G1 G2- Gaines Park



League managers

Dustin Hamilton

Sean Donahue

Gary Murray


10% Discount at Authentic Soccer

All WPB Soccer Members get a 10% discount store wide


1948 N Military Trail

WPB FL33409


561-296-4625

Lunch Time pick up soccer at Howard Park every Wednesday at 10am - 11.30pm

$2 to play to cover the cost of the permit.

Please bring 2 of the following shirt colors. White, Blue and Red

Text 305 434 6694 for any questions